Sport, Fitness, Kulturystyka

Jakie buty trekkingowe wybrać

Dobre buty trekkingowe są niezbędnym kompanem górskich wycieczek, świetnie sprawdzą się także nieco niżej, do długich wędrówek. Dzięki nim przemierzanie kilometrów i zdobywanie szczytów będzie znacznie bardziej komfortowe i bezpieczne. Porządne damskie buty trekkingowe mają być przede wszystkim niezawodne, ale mogą też jednocześnie dobrze się prezentować. Kobiece obuwie trekkingowe jest zwykle nieco smuklejsze i wydaje się lżejsze od tego męskiego, nie oznacza to jednak, że buty mniej chronią czy są mniej stabilne.

Damskie buty trekkingowe a pora roku

Dłuższe buty trekkingowe usztywniają kostkę, nadają się więc na wysokie szczyty i wymagające trasy. Będą też idealnym wyborem w zimie, kiedy to potrzebujemy dodatkowej warstwy, która zapewni nam ciepło. Takie damskie buty trekkingowe będą świetnym zabezpieczeniem przed śniegiem. Buty zimowe wykonane są z konstrukcji wodoodpornej, podeszwa zaś z takiej gumy, która gwarantuje przyczepność. Dodatkowo zimowe buty trekkingowe mogą być ocieplane.

Latem zależy nam głównie na tym, żeby skóra oddychała i żeby nie czuć dyskomfortu w czasie wycieczki.  W tym przypadku także warto zdecydować się na buty trekkingowe, które uchronią naszą stopę przed urazami i kostkę przed zwichnięciem. Świetnie sprawdzi się lżejsza i krótsza wersja butów trekkingowych damskich. W przypadku letnich butów trekkingowych wybieramy przede wszystkim te z oddychających, lżejszych materiałów tekstylnych. Dodatkowo mają one lżejsze cholewki. Wentylacja w ich przypadku przebiega sprawnej, stopa mniej się poci. Nie oznacza to jednak, że buty nie są stabilne. Wybierając buty trekkingowe damskie sprawdzonych marek, nawet w przypadku letnich modeli możemy liczyć na odpowiednie usztywnienie stopy.

Damskie buty trekkingowe a góry

Buty idealne na górskie szczyty posiadają zwykle wyższą cholewkę, dzięki czemu pozwalają wygodnie i stabilnie przemierzać szlaki z plecakiem trekkingowym. Cholewka wykonana jest zwykle z naturalnych, trwałych materiałów. Buty górskie wyposażone są w systemy amortyzacyjne, co pozwala na zmianę nawierzchni podczas wędrówki. Buty trekkingowe do wspinaczek wysokogórskich mogą dawać możliwość wpinania raków. Sztywne buty trekkingowe damskie za kostkę pozwalają ją ochronić przed zwichnięciem.

Buty trekkingowe pozwalają nam bezpiecznie zdobywać góry, nie muszą jednak kojarzyć się z ciężkimi, sportowymi butami. Na https://aktywnyturysta.pl/ znajdziesz miłe dla oka buty trekkingowe damskie, wykonane ze skóry licowanej lub zamszu, a także solidnych materiałów syntetycznych. Neutralne i szalone kolory, wersja sportowe i nieco bardziej eleganckie, wybór jest szeroki.