Aktualności Ogólne

Uwaga na oszustów! W Szczecinie podają się za pracowników socjalnych i pod pretekstem przeprowadzenia badania mogą okradać seniorów

Uwaga na oszustów podających się za pracowników socjalnych i rzekomego „Domu Pomocy Polakom”. W mijającym tygodniu na terenie Szczecina doszło do przypadku podszywania się pod pracowników nieistniejącego „Domu Pomocy Polakom”. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, a o wszelkich próbach czy przypadkach oszustw informowanie Policji!

W miniony piątek 84 letnia mieszkanka Szczecina straciła ponad 8 tysięcy złotych i złotą biżuterię. Jak wynika z relacji seniorki, do jej mieszkania zgłosiły się dwie kobiety podające się za pracownice „Domu Pomocy Polakom”. Oszustki weszły do domu pod pretekstem przeprowadzenia badania, niestety po opuszczeniu mieszkania okazało się, że seniorka została okradziona.

Szczecińscy policjanci apelują do mieszkańców, aby o wszelkich próbach, czy przypadkach oszustw informowali funkcjonariuszy. Mundurowi zwracają się z prośbą także do opiekunów osób starszych, w tym bliskich, aby uświadamiali swoich dziadków i rodziców o czyhających zagrożeniach i przestrzegali przed takimi sytuacjami i pamiętajmy, że każdy pracownik socjalny posiada legitymację ze zdjęciem potwierdzającą jego wiarygodność.

ZKS KMP

  • Uwaga na oszustów! W Szczecinie podają się za pracowników socjalnych i pod pretekstem przeprowadzenia badania mogą okradać seniorów

Content retrieved from: https://szczecin.policja.gov.pl/szm/dzialania-policji/aktualnosci/46930,Uwaga-na-oszustow-W-Szczecinie-podaja-sie-za-pracownikow-socjalnych-i-pod-pretek.html.