Aktualności

Szczecińska „drogówka” zadba o bezpieczny powrót z ferii zimowych

To już ostatni weekend ferii. Z wypoczynku wracać będą uczniowie z całego województwa. Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi. Szczecińska „drogówka” zadba o bezpieczeństwo podróżnych.

Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autokarach, jak i w samochodach osobowych. Skontrolują też stan trzeźwości kierujących.

Ponadto, w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w nadchodzący weekend funkcjonariusze przeprowadzą kontrole prędkości, których celem jest egzekwowanie przestrzegania przepisów. Kierujący powinni spodziewać się zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie.

Pamiętajmy, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, śmierć ponoszą również inni uczestnicy ruchu drogowego.

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów mają m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy rażąco tę prędkość przekroczą, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego.

ZKS KMP

Content retrieved from: https://szczecin.policja.gov.pl/szm/dzialania-policji/aktualnosci/45729,Szczecinska-drogowka-zadba-o-bezpieczny-powrot-z-ferii-zimowych.html.