Aktualności

Nie martw się cłem z agencją celną Rusak

Pojęcie cła dotyczy opłaty, która jest nakładana przez państwo na towary importowane i eksportowane przez granice celne oraz tranzytu towarów przez obszar celny państwa. Opłata celna jest pobierana z kilku powodów: aby zwiększyć wpływy do budżetu, chronić rynek wewnętrzny i producentów rodzimych przed importowanymi odpowiednikami ich produktów, a także aby wywierać nacisk na partnera handlowego w kwestiach dotyczących warunków wymiany handlowej. Temat cła dotyczy przedsiębiorców z niemal każdej branży, a aby nie martwić się przepisami, warto powierzyć sprawy celne zaufanej agencji celnej. Rusak to agencja celna, która świadczy usługi dla wielu firm i została doceniona różnorodnymi tytułami.

Dzięki pracownikom agencji celnej Rusak nie musisz martwić się cłem

Cło można podzielić pod różnymi kryteriami. Najprostszy, a równocześnie najważniejszy z punktu widzenia większości przedsiębiorców, jest podział według kierunku ruchu towarów. Cło importowe dotyczy produktów wwożonych do kraju, a jego zadaniem jest ochrona produkcji w kraju i zwiększenie przychodu do budżetu państwa. Cło eksportowe dotyczy głównie surowców i ma zachęcać producentów do przetwarzania ich na terenie kraju. Może przyczyniać się do zmniejszenia eksportu i jest popularne szczególnie w krajach, których gospodarka jest mocno zależna od jednej branży. Z kolei cło tranzytowe dotyczy opłat dla zagranicznych przedsiębiorców, którzy chcą przejechać przez terytorium danego kraju. Współcześnie cło tranzytowe stosowane jest coraz rzadziej.

Opłaty celne dotyczą dzisiaj polskich przedsiębiorców przede wszystkim przy współpracy z kontrahentami spoza Unii Europejskiej, a po Brexicie trzeba zaliczyć do nich nawet Wielką Brytanię. Oczywiście, cło dotyczy towarów importowanych w dużej ilości. Co ważne, stawka opłaty celnej różni się w zależności od konkretnego towaru i będzie zależna również od jego ilości. Trzeba dodać, że stawki te ulegają zmianom, przez co dla laika przebrnięcie przez temat cła może być skomplikowane. Dlatego warto skorzystać z usług, jakie oferują agencje celne i nie martwić się cłem . Pracownicy agencji celnej Rusak kompleksowo zadbają o sprawy celne Twojej firmy.

Zaufana agencja celna Rusak działa na rynku od ponad 30 lat

Agencja celna Rusak to ekspert w zakresie kompleksowej obsługi celnej. Dzięki współpracy z firmą nie musisz martwić się wieloma skomplikowanymi tematami dotyczącymi spraw celnych. W rankingu agencji celnych Dziennika Gazety Prawnej z 2020 roku, Rusak został uznany za najlepszą agencję celną w Polsce. Od ponad 30 lat pracownicy agencji celnej Rusak wspierają przedsiębiorców z różnych branż. Do tego grona możesz dołączyć i Ty.

Zlecenie outsourcingu obsługi celnej agencji celnej Rusak to korzyści finansowe, operacyjne i formalne, które docenia wielu przedsiębiorców. Skontaktuj się z pracownikami firmy i przekonaj się, że cło nie musi być straszne. Skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie internetowej, wyślij e-mail na adres: [email protected] albo zadzwoń po numer telefonu: +48 787 25 22 55.