Aktualności Ogólne

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Zgłoś problem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Zgłoś problem

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” przypominamy o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja dla każdego, kto w prosty sposób chce przekazać Policji swoje spostrzeżenia na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. To ostatnie miejsce jest szczególnie ważne i aktualne podczas trwających wakacji. Każdy może wskazać służbom problem występujący w dowolnym miejscu Polski, w którym obecnie się znajduje. Poprzez to narzędzie możemy przekazać Policji informację między innymi o miejscach niebezpiecznych na wodach. Zgłoszenia są anonimowe, a sama obsługa mapy jest niezwykle intuicyjna i prosta. Pamiętajmy, jednak, że każde zgłoszenie wywołuje reakcję służb – nie ma tu miejsca na nieodpowiedzialne żarty.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest mobilnym narzędziem, które ma wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. To aplikacja dla każdego, kto w prosty sposób chce przekazać Policji swoje spostrzeżenia na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Ostatnia kategoria jest szczególne ważna i aktualna podczas trwających wakacji. Każdy obywatel może wskazać służbom problem, który zaobserwował w aktualnym miejscu przebywania na terenie całej Polski. W katalogu problemów znajdziemy między innymi:

– akty wandalizmu

– miejsca niebezpieczne na wodach

– spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych

– poruszanie się po ternach leśnych quadami.

Spore grono obywateli, już od dawna komunikuje się z Policją właśnie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcamy również osoby, dla których aplikacja jest nowością, ale chciałyby realnie wpływać na stan bezpieczeństwa, do zapoznania się z jej możliwościami.

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

– otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,

– akceptujemy regulamin,

– chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, adres, który nas interesuje,

– następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,

– w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, możemy dodać plik w postaci zdjęcia lub krótko opisać zgłaszane zagrożenie, a następnie klikamy przycisk „ZGŁOŚ”.

Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie służb i rozwiązanie wskazanego problemu. Pamiętaj jednak, że w pilnych przypadkach, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Zgłoś problem

Content retrieved from: https://szczecin.policja.gov.pl/szm/dzialania-policji/aktualnosci/49277,Krajowa-Mapa-Zagrozen-Bezpieczenstwa-Zglos-problem.html.