Ogólne Usługi Zdrowie, Medycyna

Kiedy powinniśmy się udać do psychologa?

Nieustanne rozdrażnienie, złe samopoczucie, smutek, a nawet bezsilność to ucząca, które są znane nam wszystkim, a ciężko jest znaleźć kogoś, kto nigdy by ich nie doświadczył. Bywa, że po chwili odpoczynku, słuchania muzyki, obejrzeniu serialu lub innej relaksującej czynności, wszystko wraca do normy. Niekiedy zdarza się niestety, że objawy są na tyle silne, że ich pokonanie nie jest tak łatwe i wymaga to zdecydowanie więcej czasu, aby się ich pozbyć. Co więcej, wówczas nie jesteśmy sobie w stanie poradzić z nimi samodzielnie, dlatego konieczna staje się wizyta u psychologa.  

Jeżeli właśnie teraz poszukiwany jest przez nas dobry i skuteczny psycholog Warszawa (https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/specjalisci/psycholog) to zdecydowanie idealna przestrzeń do rozejrzenia się za najlepszymi specjalistami. Warto jednak poznać sytuacje, kiedy to wizyta u psychologa jest koniecznością.

Utrata sensu swojego życia

W momencie, kiedy czujesz, że Twoje życie nie ma żadnego sensu i czujesz przekonanie, że nic nie zmieni się na lepsze, wówczas powinniśmy odwiedzić psychologa. Utrata oczekiwań wobec życia, zupełna rezygnacja i apatia mogą sprawić, że pojawią się nawet myśli samobójcze. Wówczas psycholog, a nawet psychiatra okazuje się często koniecznością i ostatnią deską ratunku.

Utrzymujące się przez dłuższy czas zmiany nastroju

W przypadku kilkutygodniowych zmian nastroju, wcale nie chodzi jedynie o smutek. Może być to np. często pojawiający się gniew lub lęk, ponieważ jest to częstą oznaką zaburzeń, którymi powinni zająć się specjaliści z zakresu psychologii. Jeśli nie przepracujemy odpowiednio problemów, te na pewno nie znikną same z siebie.

Brak mobilizacji do pracy

Bywa, że stan emocjonalny sprawia, że jesteśmy niezdolni do wykonywania swoich obowiązków zawodowych, gdy nie mamy możliwości odpowiednio się skupić, myśleć oraz rozmawiać z ludźmi. Wraz z psychologiem będziemy w stanie dotrzeć do podstaw tych problemów, odnaleźć je, a kolejno wdrożyć skuteczne rozwiązanie.

Postępujące problemy ze snem

Jeśli każdej nocy borykasz się z trudnością z zaśnięciem, a kolejno zawsze budzisz się o tym samej godzinie w środku nocy, warto udać się z tym problemem do psychologa. Przyczyna może leżeć w naszej psychice.

Męczące zaburzenia łaknienia

W momencie, kiedy doskwiera Ci już od dłuższego czasu wstręt do jedzenia, bądź wręcz przeciwnie apetyt jest nienaturalnie duży i możesz jeść nieprzerwanie, powinieneś zwrócić na to uwagę. Zaburzenia łaknienia są częstą odpowiedzią organizmu na to, że w psychice człowieka rozgrywają się wewnętrzne konflikty.

Ciągła bezsilność oraz brak radości z życia

Często zdarza się, że szereg rzeczy, które kiedyś były dla nas kluczowe i dawały nam mnóstwo przyjemności oraz radości, przestają mieć jakiekolwiek znaczenie, przez co nie mamy już siły by się nimi zajmować. Problem ten może tkwić głęboko w naszej psychice. Z pomocą psychologa będziemy mogli przywrócić swój organizm do dawnych aktywności i dobrej kondycji psychicznej.