Dom, Ogród, Wnętrza

Jak wybrać dobre zawiasy do mebli?

Chcesz wymienić zawiasy meblowe albo wykonujesz meble do domu i potrzebujesz tego typu akcesoriów? Asortyment jest spory, dlatego wiele osób zastanawia się nad tym, na co zwrócić uwagę przy ich doborze. Zobacz, o czym powinno się wtedy pamiętać!

Zawiasy do mebli – kiedy są montowane?

Akcesoria jak zawiasy do mebli są podstawowymi rodzajami okuć używanych w meblach. Wyposażone są w nie szafki kuchenne, komody, biurka, szafy meblowe, aby wspomnieć o paru różnych typach mebli, dlatego mają one bardzo szerokie zastosowanie.

Zawiasy meblowe występują w wielu wariantach, co powoduje, że mogą być one dobrane specjalnie do konkretnego typu mebla, co powoduje, że mogą one również uzyskać dodatkowe właściwości, zależnie od potrzeb.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj zawiasów meblowych?

Gdy zamierzamy samodzielnie zamontować zawiasy meblowe, w takim przypadku konieczne będzie wybranie ich konkretnego rodzaju. Obecnie zawiasy do mebli są dostępne w zróżnicowanych wariantach, więc trzeba ustalić, jaki będzie najlepszy. Na co powinno się wtedy zwrócić uwagę?

Najczęściej do mebli wykorzystuje się zawiasy puszkowe, które wymagają wywiercenia odpowiedniego otworu w płycie lub drewnie, w którym osadzana jest puszka zawiasu. Takie zawiasy określane są też mianem wpuszczanych ze względu na swoją metodę montażu.

W przypadku, gdy montaż wpuszczany nie jest możliwy, w takim przypadku można zdecydować się na bezpuszkowe zawiasy do mebli. W tym przypadku są one montowane bezpośrednio na płytach czy drewnie, co powoduje, że nie są one skomplikowane w instalacji.

Można też zdecydować się na zawiasy płaskie. Tego typu zawiasy mają płaską budowę i są one umieszczone na meblach. Mogą być one również wykorzystane jako zawiasy dekoracyjne.

Warto też wskazać, że w sprzedaży można znaleźć też specjalne zawiasy do mebli wyposażonych w szklane fronty. Są one używane między innymi w witrynach, komodach. Dzięki temu można uzyskać optymalny poziom bezpieczeństwa zawiasów i frontów.

Powyższe zawiasy do mebli mogą być również zamówione w różnych kolorach oraz wymiarach, co również trzeba będzie uwzględnić przy dokonaniu decyzji.

Samodomykające się zawiasy meblowe – czy warto?

Wśród dostępnych zawiasów meblowych znajdują się również te określane jako samodomykające czy też z cichym domykiem. Czy warto zdecydować się na ten rodzaj zawiasów meblowych?

Zawiasy z cichym domykiem charakteryzują się przede wszystkim miękkim i cichym domykaniem się szafki, dlatego też nie powodują one hałasu. Wystarczy tylko lekko popchnąć skrzydło mebla, aby mogło ono domknąć się samodzielnie.

Takie zawiasy są bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu, dlatego warto się na nie zdecydować, gdy zależy nam na większym komforcie i bezpieczeństwie korzystania z mebli.

Gdzie można kupić zawiasy meblowe?

Szeroki wybór akcesoriów jak zawiasy do mebli można obecnie znaleźć w sklepach z akcesoriami działającymi online, które mogą wtedy zapewnić również błyskawiczną dostawę pod wskazany adres. Z dostępnymi wariantami zawiasów można zapoznać się online już teraz.