„ Nie widzę przeszkód – biegnę po tandem”

Wszystko można zaplanować, jednak nie wszystko da się przewidzieć…. Tak będzie wyglądał ten innowacyjny bieg Pobiegniecie w parach połączeni wstążką, jedna osoba biegnie w opasce na oczach. To już było…nie było łatwo :) Teraz dodajemy kolejną trudność. Pobiegniecie po trudnym leśnym terenie, wokół Jeziora Szmaragdowego w Puszczy Bukowej. Droga po której chodzą ludzie głuchoniewidomi nie zawsze jest prosta i przystosowana do bezpiecznego poruszania się z laską. Dlatego na trasie biegu będzie dużo przeszkód, niespodzianek. Nie polecamy ubioru galowego…może się mocno pobrudzić.

Jeśli masz ochotę zmierzyć się z najtrudniejszym przeciwnikiem…własnym strachem, to ten bieg jest dla Ciebie. Po tym doświadczeniu spojrzysz na świat inaczej, na bieganie inaczej na własne życie inaczej.

Bieg odbędzie się na dystansie 2000 m, po terenach leśnych, wokół Jeziora Szmaragdowego. Zawodnicy biegną w parach przewiązani za ręce wstążką. Jedna osoba  w parze biegnie z opaską na oczach. Innowacja biegu polegać będzie na jednoczesnym pokonaniu trasy 2000 m po trudnym górzystym terenie na którym dodatkowo ułożone zostaną przeszkody. W biegu nie liczy się czas i miejsce lecz dobra zabawa. Wszyscy są zwycięzcami i wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Zawodnicy wysyłając zgłoszenie do biegu mogą wyznaczyć w zgłoszeniu osobę towarzyszącą lub zgłosić się bez pary. W drugim przypadku  odbędzie się losowanie i dobór zawodników w duety niezależnie od płci.


Po biegu odbędzie się spotkanie integracyjne przy ognisku. Podczas spotkania, będzie możliwość poznania elementarnej wiedzy na temat funkcjonowania osób głuchoniewidomych.


Bieg ma charakter charytatywny. Cały dochód z biegu, przeznaczony zostanie na zakup roweru tandemowego dla osób głuchoniewidomych  z Zachodniopomorskiej Jednostki Wojewódzkiej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

Ostatnio zmieniany %PM, %21 %767 %2015 %19:%Paź